Energie zelené barvy

 

zelená barva

 

Symbolizuje - přírodu

 

CHARAKTERISTIKA ZELENÉ BARVY: Zelenou barvu si jistě každý z nás spojí především s přírodou, svěžestí, je barvou trávy, listí stromů v létě a také šťavnatými plody matky přírody a jejích darů jako jsou například právě jablka. Je to barva srdce - srdečního centra umístěného ve středu hrudníku známé jako srdeční čakra. Je také barvou symbolizující zdraví, harmonii i regeneraci. Je barvou přátelství, optimismu, nových začátků a také dodává pocit bezpečí i naděje. Poskytuje potravu našemu tělu, duši i srdci.

 

Co o nás vypovídá?

 

OBLIBA ZELENÉ - Lidé , kteří mají rádi zelenou barvu bývají více ochotní rozdávat svou lásku ostatním a také mohou ostatním v životě pomáhat skvělou motivací. Ti, kteří dávají přednost této barvě přírody si pravděpodobně v životě vždy stojí za svými názory a jen tak se nazaleknou překážek, které berou spíše jako výzvy k překonání. Rádi pečují o druhé, ale bohužel je dost často chtějí také kontrolovat, ovládat a manipulovat jimi kvůli svému osobnímu pocitu klidu. Za každých okolností se snaží získat od druhých uznání a obdiv, což je pro ně nesmírně důležité. Jsou to také lidé vynikající svou neustálou houževnatostí, statečností, ale na druhé straně i svou umíněností, tvrdohlavostí a velmi neradi se v životě něčemu či někomu přizpůsobují. 

 

NESNÁŠENLIVOST ZELENÉ - Odmítání až nesnášenlivost zelené může poukazovat na velkou vnitřní nejistotu a životní nestabilitu. To se může odrážet i z nějakého velkého zklamání v minulosti, které jsme pouze uložili někam velmi hluboko, ale dosud jej nezpracovali. Také neschopnost uhájit si své osobní hranice a říkat svou vlastní pravdu může odhalit nelibost k této barvě. Zelenou také často odmítají lidé vynikající svou originalitou a odlišnými životními postoji od těch, které ve společnosti převládají. I člověk nemocný či tělesně slabý může odmítat zelenou barvu. Příčinou můžou být různá zdravotní omezení a choroby úzce související se srdcem - srdeční čakrou.                            

 

VÝZVA ZELENÉ - Zelaná úzce souvisí s vlastním prostorem, jeho uhájením a také s projevem vlastní pravdy. Člověk pro to, aby našel svůj životní směr potřebuje nutně větší svůj vlastní prostor. Ten si ale nedokáže "vybojovat" a díky tomu také mývá problémy s vlastním sebehodnocením. Kvůli svému vlastnímu podceňování si časem cení prostoru ostatních více, než toho vlastního a tím sám sebe odsouvá na "druhou kolej". Tím, že si sám nedokáže své místo na světě uhájit může časem začít pociťovat závist k člověku, na nějž se upnul. Také žárlivost doprovází velmi často tento problém s vlastní neschopností prosadit se. Člověk se tak postupně stává velmi přecitlivělým a nedokáže se sebou již časem vůbec zabývat, neboť veškerá jeho pozornost směřuje k druhému člověku, kterým se nuceně neustále zabývá. Zelená tak přináší dar obrátiti tuto pozornost k sobě samému a konečně spatřit pravdu o své vlastní hodnotě a přirozenosti. Nabízí nám nový životní směr a zbavení se starých návyků, zlozvyků a emocionálních vzorců, které vnášejí do našeho života s tím souvislé problémy. Otevřením srdeční čakry se také řeší staré bolesti srdce, žárlivost i závist. Darem zelené je cesta ke svobodě a lásce a to i k sobě samým.

 

Účinky zelené energie na naše zdraví:

Zelená je barva rovnováhy, zdraví, klidu a rozjímaní a tak pomáhá léčit únavu a hysterii. Má velmi uklidňující účinek na náš nervový systém, je účinnou pomocí při dnes tolik častém syndromu vyhoření. Blahodárný vliv můžeme pocítit také při léčbě migrény a snižuje vysoký krevní tlak. Má blahodárný vliv na naše unavené oči a zvyšuje bystrost zraku. Zelená celkově velmi posiluje vyčerpané nervy, zklidňuje a dodává novou energii,je barvou relaxace. 

 

Použití zelené barvy v našich interiérech:

Současné trendy v bydlení směřují k návratu k přírodě a všem jejím odstínům. Královnou barev přírody je bezpochyby zelená. Dokáže nás oslovit svými rozmanitými tóny zelené kávy i všech odstínů zeleného čaje, úžasným smaragdovým odstínem, zelené trávy, listí i jehličí. Velmi oblíbeným odstínem je také olivová, která nám připomíná krásu jižních zemí a jejich vůní. Její odstíny tedy můžou být studenější i teplejší, záleží zcela na našich vlastních preferencích a přáních.  Zelená v sobě nese zdroj síly i klidu samotné přírody, která navozuje uvolnění a relaxaci. Dobře ji tedy využijeme v místnostech určených k rozjímání a načerpání nových sil jako jsou ložnice a relaxační místnosti určené pro odpočinek a meditaci. Velmi dobře ji lze kombinovat s neutrální bílou barvou, ale stejně tak pro milovníky elegance s barvou černou či šedou. I s hnědou se bude velmi dobře doplňovat a společně vytvoří naprosto dokonalou iluzi přírodního prostředí, lesa.  Z materiálů vhodných pro kombinaci se zelenou barvou patří především dřevo v různých odstínech i ve své přirozené podobě, čímž společně dokonale ztělesní tak oblíbený přírodní styl interiéru

 

Přiřazení k čakře: 4. čakra srdeční

 

srdeční čakra anáháta

 

Srdeční čakra - Anáhata je absolutním středem ergetického systému lidského těla. Nechává proudit lásku naším životem. Srdci se daří s pocity bratrství a pochopení všech a všeho, v naprosté radosti a míru. Tři čakry jsou pod ní a tři nad ní. V tomto centru se střetávají energie božského s energiemi zemského. Pokud je toto centrum v harmonii, pak působí jako elixír našeho života. Zrajeme postupně v bytost, která nepotřebuje brát, avšak dává svou lásku sobě i ostatním. 

 

POZITIVNÍ POSTOJE - ZPRACOVÁNÍ NEGATIVITY

 

- navzdory všemu, co Vám v minulosti přihodilo, najděte opět lásku sami k sobě
- moc přítomnosti může vyléčit všechna zranění minulosti, přijměte přítomnost s láskou v srdci
- schopnost odpustit všem, kteří nám kdy ublížili a zranili udržuje srdce otevřené
- přijměte s láskou sami sebe takové, jací jste 
- věnujte se tomu, co ve svém životě milujete, co Vás naplňuje a činí šťastnými
- vždy se snažte v každé situaci vidět boží moudrost a dobro, což udrží srdeční energii živoucí
- učiňte lásku k sobě i ostatním a všemu živému středem svého života

 

FOTOOBRAZY nesoucí léčivou energii ZELENÉ: Srdce, Osvěžení, Bratři, Mnoho cest, V kapradí, Na vrcholku, Spřátelené

 

S láskou a úctou,

Monika Zieneckerová

Monika Zieneckerová

FOTOOBRAZY Monika©